WSPIERAMY

EKO
NGO

WOJEWÓDZKA STACJA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNA W OLSZTYNIE

  • Kopernik TV
  • WOJEWÓDZKA STACJA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNA W OLS...

O wspierających Izbę Rzemiosła

IZBA RZEMIOSŁA
I Gala Rzemiosła Warmii i Mazur nie obyłaby się, gdyby nie wsparcie sponsorów.

Warmińsko-Mazurska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości jest organizacją non-profit i do jej prawidłowego funkcjonowania niezbędne jest zewnętrzne wsparcie. Jest ono istotne także przy organizacji tegorocznej I Gali Rzemiosła Warmii i Mazur oraz Balu Rzemiosła w Rynie. To niezwykle ważne wydarzenie nie odbyłoby się, gdyby nie wsparcie sponsorów, takich jak Bank Spółdzielczy w Szczytnie, Fermy Drobiu Błaszczak & Błaszczak, EDE Auto, Cech Rzemiosł Różnych w Olsztynie, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Braniewie czy Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lidzbarku Warmińskim.

Dlaczego sponsorzy zainteresowali się tym wydarzeniem?

„Bank Spółdzielczy w Szczytnie od samego właściwie powstania, a również cały czas w trakcie, ściśle współpracuje z małymi przedsiębiorcami, rzemieślnikami. Czyli można powiedzieć, że zarówno Warmińsko-Mazurska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, jak i Bank Spółdzielczy w Szczytnie mają tych samych klientów. My wspieramy ich od strony finansowej i od organizacji biznesu, od finansowania ich rozwoju, a Izba od strony szkoleń, od strony rozwoju zawodowego ich pracowników i myślę, że tutaj mamy synergię w tym obszarze” – mówi Krzysztof Karwowski z Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

„Utrzymujemy tą jedność organizacyjną z Izbą w postaci przede wszystkim zapewnienia możliwości zdawania egzaminów czeladniczo-mistrzowskich rzemiosła z naszego terenu w Izbie Rzemieślniczej. Uczestniczymy też i odwrotnie, oni uczestniczą u nas w tak zwanych obchodach świąt jubileuszowych. Rzemiosło w razie potrzeby uznaje tę pomoc cechu jako organizacji i to jest bardzo ważne. Ważnym jest też, żeby wychodzić naprzeciw nowym trendom rozwoju rzemiosła i propagować to w środowisku rzemieślniczym” – podkreśla Stanisław Rynkiewicz z Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lidzbarku Warmińskim.

„Przede wszystkim wspieramy się na polu promocji rzemiosła w całym naszym województwie i wspólnie działamy dla dobra rozszerzenia tego całego przedsięwzięcia, jakim jest rzemiosło. Wzięliśmy udział w tym przedsięwzięciu, jakim jest Gala Rzemiosła, przede wszystkim po to, żeby pokazać, jak prężnie działa rzemiosło na Warmii i Mazurach i to jest przede wszystkim główny powód naszego sponsoringu” – mówi Adriana Nikadon z Cechu Rzemiosł Różnych w Olsztynie.

„Współpracujemy od niedawna z Izbą Rzemiosła. Wspieramy Izbę Rzemiosła przede wszystkim dlatego, żeby obalić kultywowany w naszym kraju pogląd, że trzeba tworzyć magistrów. Zaobserwowaliśmy olbrzymi brak rzemieślników na rynku. Uważamy, że jest to fantastyczny i wspaniały zawód, dający możliwości bardzo do dobrego zarobku. Dający wolność, ponieważ możemy wykonywać ten zawód na całym świecie bez ograniczeń kulturowych, językowych, czy też zmiennej sytuacji politycznej. Chcemy zachęcić młodych ludzi do kształcenia się w tym kierunku” – przekonuje Edward Stocki z EDE Auto.